כך אומר השבוע גלעד צוקרמן מאשקלון שלטענתו, הוכה עד זוב דם בתחנת משטרת אשקלון, בעת שהגיע להגיש תלונה

(24.09.2004) מיכל הרשקו

גלעד צוקרמן (39) תושב אשקלון, שהותקף לפני כחודש על ידי שלושה שוטרים, בעת שהגיע לתחנת משטרת אשקלון להגיש תלונה, טוען השבוע כי עד היום, לא ננקטו כל צעדים נגד השוטרים המכים.
לפני כחודש נפש צוקרמן ב'חוף דלילה' באשקלון. לפנות ערב, כאשר יצא מהמים, הבחין כי כל בגדיו ורכושו נעלמו מהחוף, ככל הנראה, על ידי גנבים שארבו למתרחצים בעת שאלו נכנסו למים.
עוד באותו היום החליט להגיש תלונה במשטרה על גניבה, אך יומנאי התחנה עיכב את צוקרמן בקבלת התלונה, עקב עומס במוקד המשטרתי. רק לאחר חצי שעה, התפנה השוטר לגבות את עדותו אך גם אז, לדבריו, פקפק ברצינותו של צוקרמן.
צוקרמן הקים הרים את קולו, כדי להבהיר את עמדתו ואז, לדבריו, התנפל עליו היומנאי והחל להכות אותו, תוך שהוא קורא לשניים מהשוטרים שעמדו בסמוך לסייע לו. ''אני לא יודע אם זה בגלל קצר בתקשורת או בגלל אי רצונו לנסות ולהבין אותי, אני רק יודע שללא כל התרעה מוקדמת, הוא תפס אותי, כאילו פשעתי במשהו והחל להכות אותי ולבעוט בי בכל חלקי גופי'', מספר צוקרמן.
לטענתו, השוטר לא הסתפק בכך ואף קרא לשוטרים נוספים להמשיך ולהכות אותו, עד שמצא עצמו נגרר על המדרכה ונזרק מתחנת המשטרה, מול עיניהם הנדהמות של עוברי אורח רבים.
''ניסיתי לשחזר אלף פעם את המהלכים שגרמו להם לאבד שליטה. בסך הכול הרמתי קול, כדי לקבל קצת יחס, לרגע לא איימתי או ניסיתי לאיים על אף שוטר, גם כשהרביצו לי ללא כל סיבה. לא ניסיתי לתקוף בחזרה ולא הצלחתי אפילו להתגונן מפניהם, איך בכלל יכולתי, כשאני אחד והם שלושה עם אלות ונשק?'', שואל צוקרמן.
לאחר התקיפה, מצא עצמו זוחל לעבר בית החולים 'ברזילי', בכדי לקבל טיפול רפואי, לאחר צילומי רנטגן ובדיקות מקיפות שנערכו לו, התברר כי הוא סובל מחבלות ברגלו ובראשו ואף משני צלעות שבורות.
עוד כששהה בבית החולים, החליט לפנות למחלקה לחקירת שוטרים ולהביא עימו את המסמכים המעידים על הפגיעות הגופניות מהן הוא סובל. כשפלג גופו התחתון חבוש, פנה למחלקה אולם התלונה אותה הגיש לפני כחודש, עדיין לא טופלה.
''פניתי אליהם שוב ושוב, חיכיתי להזדמנות בה יקראו לי להגיש עדות ויזמנו אותי לחקירה ולזיהוי השוטרים המכים, אבל לא קיבלתי כל מענה. אני מתחיל לפקפק באפשרות שאי פעם הנושא יתקדם לקראת פתרון. התחושה שלי היא שהשוטרים פשוט מחפים האחד על השני, כשאני בינתיים ממשיך לסבול'', טוען צוקרמן.
''בעקבות הפגיעות הרבות, הידרדרה איכות החיים שלי. אני נחנק בכל פעם שאני מתיישב לכמה דקות, היכולת הפיזית שלי נפגעה לגמרי ואפילו את העבודה שלי נאלצתי להפסיק, בעקבות נכות זמנית. אני פשוט מרותק לבית, ממשיך בטיפולי פיזיותרפיה ומחכה למוצא פיהם'', הוא מסכם.
עד לרגע סגירת הגיליון, לא נתקבלה תגובת המחלקה לחקירות שוטרים.


26/9/04 - 11:7 גלעד צוקרמן מאת:
ראשית: כל הכבוד ל''סקופ'' ולמיכל הרשקו על הכתבה ופרסומה עם התמונה.
שנית: אזרחי ואזרחיות ישראל, זו המשטרה שאמורה לשמור על בטחונכם ובטחונכן... על זאת חלמו מיסדי המדינה בשנת התש''ח 1948...

דף הבית של גלעד צוקרמן התקפת משטרת ישראל נגד גלעד צוקרמן חשיפת פשעי המשטרע